Obnovujeme zanedbané

Novinky

 

Hotova ocelová roznášecí nosná konstrukce podlah v podkroví, vyštukováno přízemí, vylity betonové podlahy v části domu, vyměněné ztrouchnivělé trámy a prkna, hotovy rozvody ZTI v 1. a 2.NP, vyzděny příčky a pokračujeme dál. Nastěhování nových nájemníků předpokládáme koncem roku. Podívejte se na fotografie v galerii zde.

Na konci dubna by snad mohlo být hotovo. Pak ještě kolaudace, vybavení nábytkem a spotřebiči a první nájemníci se mohou nastěhovat. Zájem je velký a lidé sami chodí a ptají se, kdy bude hotovo, že by měli o bydlení zájem.

Byl to lítý boj, ale nakonec zvítězila varianta nepřistavovat dodatečná tři podlaží a ponechat dům ve stávajících obrysech. Hlavní důvody byly dva - málo dimenzované základy a nemožnost vytvoření dodatečných parkovacích míst pro nové jednotky v nástavbě.

Konečně se nám podařilo dokončit tento komplikovaný projekt, který byl složitý technologickými postupy pro zajištění sanace těchto suterénních prostor (hydroizolace vnější a vnitřní, sanační omítky, štuky a nátěry, tepelná izolace podlah, broušené betonové podlahy, vzduchotechnika vedená v podlahách, nové rozvody elektro včetně moderních datových...

Cílem skupiny 7Stones je organicky růst a každé dva roky zdvojnásobit hodnotu portfolia, nicméně pro zajištění zdravého růstu jsme se rozhodli upřednostnit investici do koupě školy a nerealizovat investici do koupě a rekonstrukce výjimečného objektu Matky Boží 34. Rozhodnutí bylo velice těžké, jelikož dům se nám velice líbil a měl velký potenciál....

Kupní cena za školu uhrazena! Hledá se školník/školnice a ředitel/ka :-) Zároveň probíhají přípravy na stavební řízení - projekt pro stavební povolení by mohl být hotov v dubnu/květnu a pokud vše půjde hladce, koncem léta by se mohlo začít stavět.

Rekonstrukce toho bytu proběhal díky snaze řemeslníků poměrně rychle a její dokončení jen zpomalila opožděná dodávka některých materiálů, jinak bychom byli hotovi ještě dříve.

S ohledem na obtížnou manipulaci v menším prostoru úzké silnice byla ulice z větší části uzavřena (na jednoho nešťastníka se zaparkovaným autem těsně vedle těžké techniky jsme museli zavolat městskou policii - pán byl uvědoměn a auto si přeparkoval).