Obnovujeme zanedbané

Novinky

 

Trochu jsme v posledním půlroce zaspali s aktualizací informací o probíhajících rekonstrukcích. Bylo toho hodně a v předvánoční čas je vhodná chvíle na ohlédnutí se zpět a na rekapitulaci stávajícího stavu:

V rámci budování portfolia v městské památkové rezervaci Jihlava kupujeme další zajímavý dům. Bývalé sídlo Jihlavských listů, nyní administrativní budova, která se velice dobře hodí na rekolaudaci na menší bytový dům se startovacími byty. Převzetí od stávajícího majitele by mělo proběhnout koncem ledna a počátek rekonstrukce (s ohledem na stavební...

Abychom zajistili skupině 7Stones další růst, rozhodli jsme se odprodat portfolio menších nemovitostí - tzn. především pražských bytů. Proces započal prodej rekonstruovaného bytu na Karlíně, pokračoval prodejem administrativních prostor na Letné a dvou bytů na Vršovicích v průběhu léta a bude završen prodejem tří bytů na Holešovicích. Transakce by...

Velice pěkný historický dvojdům zapsaný na seznamu nemovitého kulturního dědictví. Více detailů bude následovat, několik fotografií ze zrekonstruovaných přízemních prostor si můžete prohlédnout zde. Přízemní prostory jsou k dispozici na pronájem od března 2020.

První z podzimních akvizic je rodinný dům ve velice zajímavé lokalitě za obchodním centrem City Park kousek od jihlavského náměstí. Tento RD projde kompletní rekonstrukcí a vestavbou bytu do podkroví a ateliéru do přízemí. V domě tak vzniknou 3 bytové jednotky a jeden ateliér.

Opět nás čeká spousta práce, ale dům má velký potenciál - jedná se opět o památkově chráněný dům s klenutými a trámovými stropy, dřevěnými podlahy, a menší zahrádkou; to vše v samém srdci Jihlavy.

Hotova ocelová roznášecí nosná konstrukce podlah v podkroví, vyštukováno přízemí, vylity betonové podlahy v části domu, vyměněné ztrouchnivělé trámy a prkna, hotovy rozvody ZTI v 1. a 2.NP, vyzděny příčky a pokračujeme dál. Nastěhování nových nájemníků předpokládáme koncem roku. Podívejte se na fotografie v galerii zde.

Na konci dubna by snad mohlo být hotovo. Pak ještě kolaudace, vybavení nábytkem a spotřebiči a první nájemníci se mohou nastěhovat. Zájem je velký a lidé sami chodí a ptají se, kdy bude hotovo, že by měli o bydlení zájem.