Bytové a rodinné domy Horní Kosov

26.08.2020

Studie pro bytovou výstavbu v lokalitě mezi ulicemi Kaštanová, Stříbrná, Vrchlického je nyní ve zpracování. 

Zadáním na ateliér Mika Svoboda architekti je vytvořit luxusní bytové bydlení v bytových a rodinných domech s dostatečnou kapacitou podzemních parkovacích stání a odclonit lokalitu od hluku z dálničního přivaděče, jeho sjezdu a z ulice Vrchlického. 

Většina bytů by měla mít dispozice 4+kk a díky své jiho-západní orientaci by měly poskytovat velice příjemné bydlení s výhledy na zapadající slunce. 

Každý dům by měl mít vlastní architektonické ztvárnění, které by podtrhlo charakter a kvalitu projektu. V rámci zpracování technické dokumentace se také budeme snažit o maximální využití ekologických technologií (zelené střechy, rekuperace vzduchu, kvalitní zateplení obálky budovy, využití dešťové vody, ekologické vytápění, atd.). 

I bydlení v rodinných domech bude koncipováno jako bytové s dispozicemi 4+kk nebo 5+kk a část bytů bude mezonetových (dvoupatrových). Každý byt (nejen v rodinných domech) by měl mít vlastní balkon/terasu nebo předzahrádku. 

Urbanisticky se areál snaží spojit a propojit oblast rodinných bytů - individuálních a řadových (ulice Kaštanová, Stříbrná, Ve Vilách) s jednou z hlavních městských tříd - ulicí Vrchlického, kterou kolem sjezdu z přivaděče obklopují velké objekty projektů Triangl, Moebelix nebo obchodního centra u nemocnice. Propojení by mělo být realizováno i fyzicky pěší stezkou vedoucí z ulice Kaštanová kolem ramena sjezdu z dálničního přivaděče až na ulici Vrchlického. Do budoucna je možné uvažovat i o přímějším napojení na ulici Vrchlického lávkou přímo přes rameno sjezdu z přivaděče. V místě napojení na Vrchlického by bylo velice zajímavé zřídit novou trolejbusovou zastávku. 

Projekt je nyní ve zpracování, uvedené vizualizace a technické informace budou podléhat případným pracovním úpravám. Bez předchozího písemného souhlasu není povoleno vizualizace jakkoli šířit, upravovat nebo jinak využívat.

Důrazně se ohrazujeme proti informacím, že by na daném místě měly vzniknout paneláky, ubytovna nebo obdobné stavby. 


© Mika Svoboda architekti