Rodinný dům určený k rekonstrukci a rozdělení na 3 bytové jednotky a ateliér

Hany Kvapilové 14, Jihlava

Jedná se o dům z první poloviny 20. století s kvalitními dřevěnými podlahami a zajímavými designovými prvky. Za zmínku stojí původní dveře a radiátory, které díky svému nadčasovému pojetí najdou své místo v moderně plánovaných interiérech.

K modernizaci domu patří také obnova fasády, která bude navazovat na původní vzhled a zajistí kontinuitu nejen časovou, ale i návaznost na ostatní domy v ulici. Díky nové fasádě bude dům zateplen, což bude zajištěno také výměnou oken za modernější okna s trojitým zasklením.

Změny se odehrají také na fasádě směrem do zahrady, kde budou vybudovány terasy. Stupňovitá zahrada bude upravena tak, aby odpovídala novým požadavkům na její užívání. Zároveň bude provedena celková rekonstrukce od kanalizační a vodovodní přípojky, přes úpravy rozvodů vody, odpadů a elektra uvnitř domu až po repasi původních parket a dveří, nové štuky, výmalby, vybavení, koupelny a kuchyně. Mezi moderní prvky bude patřit např. podlahové topení v koupelnách, nové uspořádání sociálního zázemí, úprava pokojů a vznik obývákokuchyně, videotelefony a moderní kondenzační kotel pro celý dům s dálkovými odečty tepla a vody. 


Srpen 2020

PRŮBĚH PRACÍ V ÚNORU 2020


STAV LEDEN 2020